O mnie

Cześć!!

Mam na imię Agnieszka i witam Cię na moim blogu

Podróż towarzyszy mi od lat, bo już jako dziecko uwielbiałam wakacyjne wyjazdy i spanie pod chmurką. To dzięki rodzicom szybko poznałam góry, morze i Mazury. Mimo upływu lat, cały czas mam w pamięci widok odbijającego się w zachodzącym słońcu kształtu fiata 126p z ogromną walizką na dachu, którym to przez cały kraj podróżowała nasza 4-osobowa rodzina.

Tego typu podróżniczych wspomnień do dzisiejszego dnia mam bardzo dużo, bo jak dotąd odwiedziłam Azję, Amerykę Północną, Środkową, Południową i kilka krajów Europy. Myślę że jeszcze dużo przede mną z czego bardzo się cieszę, bo jak wiadomo apetyt rośnie w miarę jedzenia 😉

Poza tym bardzo lubię aktywny styl życia. Lubię sport w różnym jego wydaniu. Wspinaczka, nurkowanie, a ostatnio też i surfing nie są mi obce 😉 Nie będę ukrywać, że te aktywności często mają wpływ na decyzję o kierunku moich wyjazdów.

Zdarza się że o tym gdzie pojadą decyduje też język, a konkretnie hiszpański, bo jestem chyba od niego uzależniona.

Bo nawet jeśli nie jadę do kraju gdzie mówi się po hiszpańsku, to jest on w moim plecaku zawsze, np. w postaci książki

O czym będzie ten blog i dlaczego warto tu zaglądać?

O podróżach, a konkretnie o ciekawych miejscach, które warto odwiedzić. Jak się do podróży przygotować tak by maksymalnie z niej skorzystać nie wydając dużo pieniędzy ale za to wrócić szczęśliwym i bogatszym o nowe doświadczenia.

 O intersujących ludziach, których poznaję w trakcie wyjazdów i których historie pozwalają spojrzeć na miejsce od środka, często inaczej niż to opisują przewodniki. Takie spotkania, rozmowy bardzo lubię, bo uczą mnie dystansu i spojrzenia na świat z szerszej perspektywy.

Będzie też o jedzeniu, bo lubię eksperymentować w kuchni i poznawać nowe smaki

A wisienką na torcie jest język hiszpański I to wcale nie znaczy że moje podróże planuję tylko do miejsc gdzie hiszpański jest językiem dominującym. Raczej chciałabym się tu dzielić wiedzą w jaki sposób ja się tego języka uczę od lat z nieustającym entuzjazmem i coraz to z lepszym efektem.

Zapraszam 🙂